O NÁS

Dva kamarádi. LUkáš (technické řešení, výroba) a PAvel (koncept, design, elektroinstalace, propagace) se věnují vymýšlení nových a zlepšováním již vytvořených CNC frézek.

Baví nás stavět amatérské CNC frézky. Zkoušíme různé komponenty a snažíme se je kombinovat tak, abychom úměrně vynaloženým prostředkům dosáhli co nejvyššího užitku. Není umění utratit hodně peněz a postavit průměrný či podprůměrný stroj. Opak je výzvou. I proto je naším heslem “Focused on utility”, aneb volně přeloženo “Zaměřeno na funkčnost”. Zadání si vymýšlíme buď sami, nebo je získáváme od kamarádů a dalších nadšenců. Hotové stroje pak po důkladném vyzkoušení a ověření, jak se nápady setkaly s realitou, obyčejně jako použité nabízíme k prodeji.

Aktuálně ..

23.-24.10. nás můžete potkat na Maker Faire. Uvidíte nás v sedě i ve stoje a k tomu frézku a nástroje :-). Asi budeme předvádět standardní věci, ale určitě dojde na drobné úlety.

10.8. 2021 Své majitele našly další dvě frézky “Dlouhý” (LUPA v.2.5) a “Široký” (LUPA v.2.7).

12.4. 2021 Dokončili jsme další dva stroje v řadě LUPA v.2. Pracovní názvy “Dlouhý” (LUPA v.2.5) a “Široký” (LUPA v.2.7).

7.3. 2021 Dokončujeme další stroje. Koukněte na náš YouTube kanál. Na poslední LUPA v.2 vznikla videa s tématikou frézování desek plošných spojů, které pak používáme v naší ovládací elektronice, a gravírování hliníku, kde je ukázáno i použití “výškové mapy” v programu Candle.

Co už bylo a co bude …

LUPA v.1 – pojezdy na podepřených tyčích, pohony řemínky, motory NEMA17; ověřovací stroj, který aktuálně slouží v modelářské firmě “na plný úvazek”.

LUPA v.2 – vychází z LUPA v.1 a má drobná vylepšení; vzbudila zájem v řadách nejen modelářů.

LUPA v.2.3 – navazuje na LUPA v.2 a opět pár inovací; nahrazuje předchozí verze ve standardním rozměru pracovního prostoru 833x517x127mm.

LUPA v.2.5 – dokončena LUPA v.2 s délkou pracovního prostoru v delší ose 1033mm. Délka vychází z požadavku na frézování balzových prkének se standardní délkou 1000mm.

LUPA v.2.7 – dokončena LUPA v.2 s pracovním prostorem cca 1030x1030mm. Velikost pracovní plochy vychází z požadavku na frézování velkoformátových dřevěných desek.

Připravujeme frézku podobné velikosti jako LUPA v.2.3 jen s pohony kuličkovými šrouby.

Připravujeme malou bytelnou frézku na opracování kovů.

Připravujeme malou frézku pro radioamatéry – tedy pro frézování desek plošných spojů, hliníkových panelů apod. Ač by se na takové práce dala použít výše uvedena “malá bytelná frézka na opracování kovů“, tak chceme zkusit vyrobit stroj, který bude mít slušné parametry a bude ho možné mít třeba i v bytě (tzn. půjde uklidit do skříně).