Ke stažení

Může se vám hodit …

3D tisková data na díly odsávání zpracované Jardou Pelánem. Odsávání se nastavuje na pevnou výšku a je nezávislé na pohybu osy Z. Více najdete na samostatné stránce.

3D tisková data na jednoduché odsávání. Držák odsávací trubice se nasazuje přímo na držák vřetene. Více najdete na samostatné stránce.

3D tisková data a výkres pro Fusion 360 na díly odsávání zpracované Liborem Kolmanem. Precizně zpracovaný návrh. Odsávání je upevněno přímo na držák vřetene a tedy pohybuje se s osou Z. Sestává ze dvou dílů spojovaných magnety. Odsávací koš se zástěnou je samostatný a lze ho snadno sundat. Je také možné mít více “košů” s různě dlouhými zástěnami, nebo se zástěnami z různých materiálů. Více informací na samostatné stránce kolmanl.info.

2D výkres (DXF) dílů na jednoduché odsávání. Dvoudílná sestava odsávání spojená pomocí magnetů. Jedna část se upevní přímo na držák vřetene, druhá (odsávací “koš”) se nasazuje na magnety a dá se pohodlně sundat, nebo vyměnit – to když budete mít více “odsávacích košů” s různou délkou zástěny. Díly jsou vyrobeny z 5mm překližky, zástěna např. z PET láhve.

Postprocesory pro GRBL v Aspire:
1. Grbl_startpause_mm.pp – rozdíl oproti standardně dodávanému s Aspire je v přidání malé pauzy na začátek programu, aby se vřeteno roztočilo na plné otáčky dříve než se zaboří do obrobku.
2. Grbl_startpause_mm_v2.pp – podobný prvnímu, ale v tomto postprocesoru se nerozlišují typy nástrojů. Můžete tak spojit dráhy více nástrojů do jednoho souboru. Vytvořeno jen a pouze kvůli možnosti použití nástroje Chamfer Toolpath v Aspire (frézování šikmé stěny), pro který je možné použít pouze kulovou frézu. A když standardně používáte na vše “hranatou”, tak vám tohle může vadit. Jen pozor, abyste nespojovali dráhy nástrojů různých průměrů 🙂